o mně

Ivo Rafan Traxmandl

Ivo Rafan Traxmandl se narodil 1.2.1975 - což je datum numerologicky tak zajímavé, že byl jeho skutečně všestranný talent snad ve hvězdách. Žije dnes, v postmoderní realitě - ale jeho záběr je skutečně renezanční.

Řemeslo, kterému se vyučil, pověsil na hřebíček a začal dělat to, co ho opravdu bavilo - výtvarničinu. A nejdřív - což mi přijde opravdu poctivé - na vlastní kůži. Takže se o Ivovi nejprve dozvídáme jako o tatérovi, navíc o tatétrovi, který si první tetování zkoušel skutečně na svou vlastní kůži. Zdokonaloval se, otevřel tetovací studio, a řemeslo malby na lidskou kůžui zvládl na výbornou. Autor těchto řádek od něj už má šest tetuáží.

Momentem, kdy zvládl tetování, ale potřeboval další výzvu. A tak si založil svou vlastní značku oblečení pro rockery Lucky Hazzard, a navrhl do ní své modely. Proč rocková móda? Ivo je ještě navíc muzikant, hraje na kontrabas, s kterým brázdil pódia s kapelou Kabát, Divokej Bill , Queens Of Everything, Carlos and His Coyotes a Bad Tones, , Ale "jenom" kontrabas mu samozřejmě nestačil, jako kytarista hraje v kapele Pipes & Pints, s kterou projel Evropu. 

Poslední počin je Projekt XIII. Perlička byla, jako Banjista v kapele The Moonshine howlers. Ovšem jak nabyl i zkušeností z pódia, nezastavil se u koncertů. JIž 8 let moderuje pořad Drive pro Tv Očko a Prima Cool.

Poslední Ivův projekt (či spíše aktuálním, poslední bude zahajovat někdy po roce 2055) je klasická malba. Blíží se k padesátce, a tak si může tak klasickou disciplinu již dovolit. Obrazy jsou vždy plné barev. Spojuje realismus (kresbu má precizně zvládnutou z tetování) s pop artem. Což je vzhledem k míře, v jaké jsme dnes vystaveni reklamě, nekonečné téma. Takže jeho malby jsou nadějnou kapitolou jeho tvůrčí kariéry, jsou výrazně odlišné od obvyklé dnešní abstraktní výtvarné produkce, a i když mají obsah, nesou sdělení, tak jsou hezké. 

Jiří X. Doležal